Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Голема промена на времето – Meteocentar со детална прогноза за следните денови

Утре претпладне ќе има локални врнежи од дожд, а преку денот ќе дува засилен ветер од југоисточен правец. Во среда ќе настапи преодно стабилизирање на времето.

Од четврток до недела ќе биде значително потопло, но во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално со поинтензивни процеси.

Прогноза за 24.04.2019
Минимална температура: 2°C до 8°C
Максимална температура: 17°С до 23°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Прогноза за 25.04.2019
Минимална температура: 4°C до 10°C
Максимална температура: 18°C до 25°C
Сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне во западните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Прогноза за 26.04.2019
Минимална температура: 4°C до 11°C
Максимална температура: 19°C до 27°C
Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

error: Соддржината е заштитена.