24.8 C
Скопје
27. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » зграда
Војна во УкраинаСвет

Во гранатирање на зграда во Киев повредени најмалку две лица

M T
Станбена зграда од 12 ката во близина на центарот на Киев беше погодена од руско гранатирање рано во средата, предизвикувајќи пожари на неколку ката, се...
Војна во УкраинаМакедонијаТОП ВЕСТИ

Граната погоди зграда – Загинаа осум цивили

M T
Државен функционер во градот Изум известил дека во воздушни напади загинале осум цивили, меѓу кои две деца. Според заменик-градоначалникот Володимир Мацокин, жителите загинале кога граната...
Свет

Зградата на косовската влада осветлена во боите на украинското знаме

M T
Зградата на Владата на Косово синоќа беше осветлена со знамето на Украина во знак на солидарност со таа земја откако Русија ги призна украинските сепаратистички...
Свет

Се урна зграда во Јужна Кореја, исчезнаа најмалку шест лица

M T
Најмалку шест лица се водат за исчезнати, а десетици домаќинства се евакуирани во Јужна Кореја поради уривање дел од повеќекатна зграда. Станува збор за објект...
Свет

Демонстранти ја запалија зградата на поранешниот парламент во Австралија

M T
Зградата на поранешниот австралиски парламент утрово била запалена за време на протестот во Канбера. Нема повредени во пожарот што ги зафати вратите на поранешниот парламент....
Македонија

Почина работник откако паднал при изведување на градежни работи на зграда во Гази Баба

M T
На 23.09.2021 во 16,39 часот во СВР Скопје од Итна медицинска помош било пријавено дека при изведување градежни работи на зграда во изградба на подрачје...
Свет

Се урна зграда во Египет, загинати најмалку три лица

M T
Најмалку три лица загинаа кога се урна станбена зграда во градот Шубра ел-Кајма, недалеку од Каиро. Спасувачките екипи трагаат и понатаму по можни жртви под...
Свет

Зграда од 70 ката се заниша од ветар во Кина, експерти ги испитуваат причините

M T
70-катниот облакодер во градот Шенжен на југот на Кина почна да се ниша како последица на ветровите што предизвикаа вибрации на громобранот на покривот, соопштија...
Свет

Претседателот на станари пред два месеца со писмо предупредил од потенцијалната опасност за зградата во Мајами

M T
Станарите во зградата во Флорида, која се сруши минатата недела, биле информирани за штетата на зградата со писмо испратено до нив во април. Писмото го...
Свет

Околу 100 исчезнати по уривањето на зградата во Мајами, Бајден прогласи вонредна состојба

M T
Американскиот претседател Џо Бајден прогласи вонредна состојба во сојузната држава Флорида, по уривањето на зградата во Сурсфајд во близина на Мајами бич, при што загина...
Свет

Се сруши зграда во Мајами Бич, во тек е операција за спасување

M T
На Мајами Бич, се урна зграда во среде ноќ според локално време, а Противпожарната служба испрати 80 единици на местото на настанот, беше објавено од...