30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » збор
Македонија

Кирил Петков: Ќе си го одржам зборот за Северна Македонија, уморен сум од кукавици!

M T
Неколку часа пред состанокот на Европскиот совет во Брисел, премиерот во оставка Кирил Петков увери дека ќе го одржи зборот и ќе ја остави одлуката...