19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » закон за градење
Македонија

Бочварски: Преку новиот закон за градење ги олеснуваме постапките во градењето

M T
Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, денеска присуствуваше на стручна дебата по повод предлог-законот за градење, во организација на Друштвото на патиштата на Македонија....