17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » вежба
Свет

Голема воена вежба на НАТО – учествуваат над 1000 војници, 100 возила, бродови и авиони

M T
Специјалните сили на НАТО и партнерите започнаа голема воена вежба во Романија наречена „Вкрстен удар 21“. Во вежбата учествуваат околу 1.000 војници, со цел зајакнување...