10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » велигденски бои
МОЗАИКИЗБОР

Белата означува слава, жолтата радост: Традиционалните велигденски бои имаат важно значење

M T
Велигден е обоен во светли бои … гледаме многу розова, виолетова, жолта и зелена! Има причина за тоа. Еве го вистинското значење зад велигденските бои...