26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сугарески
МакедонијаВо тренд...

Сугарески поднесе оставка од функцијата претседател на Надзорниот одбор на СДСМ

M T
Претседателот на Надзорниот одбор на СДСМ, Горан Сугарески, објави дека поднел оставка од партиската функција поради лошите резултати на локалните избори. „Во знак на морална...