26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » субвенционирани оброци
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Се грижиме за подобри услови за младите – 15 милиони евра за субвенционирани оброци за 40.000 студенти

M T
Соопштение на СДСМ: СДСМ заедно со СДММ создава и спроведува бројни мерки и политики кои овозможуваат зголемување на студентскиот стандард и обезбедување подобри услови за...