21.8 C
Скопје
27. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сребреница
МАКЕДОНИЈА

Османи за Сребреница: Настаните од јули 1995 година, кога беа убиени над осум илјади цивили, не смеат да се заборават

M T
Настаните од јули 1995 година, кога беа убиени над осум илјади цивили, не смеат да се заборават, рече министерот за надворешни работи, Бујар Османи, во...
СВЕТ

Додик: Одлуката на Парламентот на Црна Гора за Сребренаница е непријателски чин

M T
Претседавачот со Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик, изјави дека одлуката на Парламентот на Црна Гора за резолуцијата за Сребренаница е непријателски чин. Според...