1.8 C
Скопје
11. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » спогодба
СВЕТМОЗАИКSHOWBIZ

Шакира одбива спогодба со шпанското обвинителство за случајот даночна измама

M T
Латино ѕвездата Шакира ја отфрли спогодбата за признавање вина, која ѝ ја понуди обвинителот во Шпанија за случајот даночна измама од 14.5 милиони евра, и...
МАКЕДОНИЈА

Потпишан Протоколот за спроведување нa Спогодбата за преземање на лица кои престојуваат без дозвола

M T
Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во Министерството за внатрешни работи оствари работна средба со амбасадорот на Француската Република во Република Северна Македонија Н.Е....
МАКЕДОНИЈА

Од денеска без роаминг помеѓу земјите од Западен Балкан

M T
Од денеска се укина роамингот за телефонски разговори, СМС пораки и интернет меѓу Северна Македонија, Србија, Црна Гора, Албанија, Косово и Босна и Херцеговина. Со...