26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » состојба
Македонија

Џафери изрази надеж за надминување на состојбата со Бугарија и почеток на преговорите со ЕУ

M T
Претседателот на Собранието, Талат Џафери, оствари средба со европратеникот Тијс Ројтен, кој престојува во работна посета на Македонија. Џафери ја констатираше повеќедецениската соработка со Европскиот...
Свет

СОСТОЈБАТА е ВЛОШЕНА: Актерката Шенон Доерти се бори со ТЕШКА БОЛЕСТ, а сега остави и ВОЗНЕМИРУВАЧКА порака

M T
Актерката Шенон Доерти (50) минатата година дозна дека и се врати болеста, а новата објава на нејзиниот профил на Инстаграм ги вознемири нејзините следбеници. –...
КоронавирусCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Каква е состојбата во болниците по рекордните бројки на новозаразени?

CENTAR MKD
На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 9 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 87 пациенти. На кислородна поддршка се 47 пациенти, нема пациенти на...