Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : сараево

Свет Во тренд...

Повеќе куќи целосно изгореа во голем пожар во Сараево

M T
Пожар во Сараево денеска уништи неколку куќи, пренесува порталот „Кликс“. Пожарот почнал да се шири рано утрово, оставајќи без покрив над главата околу 20 луѓе....
Свет

Тригодишно девојче од Сараево се задушило со семка од цреша

M T
Тригодишно девојчe, почина во Пале, населба во близина на Сараево, откако се задушило со семка од цреша. Портпаролот на Окружното јавно обвинителство на Источно Сараево,...