17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » санино
Македонија

Шекеринска – Санино: европската интеграција не смее да се одолговлекува, време е Унијата да испорача

M T
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска утрово во Брисел се сретна со генералниот секретар на Европската служба за надворешно дејствување, Стефано Санино. „Северна Македонија испорача резултати....