30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » руски дипломат
Свет

Руски дипломат пронајден мртов во Берлин, се претпоставува дека паднал од прозор

M T
Германската полиција откри тело на руски дипломат пред амбасадата на земјата во Берлин. Извештаите велат дека мажот паднал од прозорецот. Починатиот бил 35-годишен секретар во...
Македонија

Уште еден руски дипломат е протеран од Македонија, потврди Османи

M T
Министерот за надворешни работи Бујар Османи потврди денеска дека руски дипломат е протеран од земјава. „ Бидејќи информациите од тој тип се обично од доверлив...