11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » портрет
Мозаик

Автопортрет на Фрида Кало продаден за рекордни 34,9 милиони долари

M T
Автопортрет на мексиканската сликарка Фрида Кало е продаден во аукциската куќа „Сотби“ во Њујорк за рекордни 34,9 милиони долари. Тоа е највисоката цена платена на...