28.8 C
Скопје
27. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : портокалова фаза

MeteoCentar Македонија

Македонија е во портокалова фаза, да се почитуваат мерките за заштита од топлотниот бран порачуваат надлежните

M T
Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална работа, во Црвениот крст да ги...
MeteoCentar

Портокалова фаза до четврток – бремените жени и лицата над 60 години да се ослободат од работа

M T
Според најавата од Управата за хидрометеоролошки работи, во текот на следните два дена (од 4-5.08.2021 година – среда до четврток), целата територија на државата ќе...