Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » парламентарно мнозинство
МакедонијаВо тренд...

СДСМ: Зголемено и стабилно парламентарно мнозинство предводено од СДСМ ќе стави крај на блокадите на опозицијата и ќе ги донесе важните закони

M T
Соопштение на СДСМ: Опозицијата во Собранието со месеци блокира и опструира важни закони од интерес на граѓаните. Како последица на неодговорниот, нечесен и политикантски однос...