11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » објекти
Македонија

Со новите 59 градинки капацитетите се зголемија за 130%, најавени нови 10 објекти до крајот на годинава

M T
Бројот на градинките и нивниот капацитет повторно зазедоа централно место во говорите на кандидатите за градоначалници во пресрет на локалните избори. Темата се провлекува со...
Македонија

Лани регистрирани 685 дивоградби

M T
Регистрирани се 685 бесправно изградени објекти лани во Македонија, според податоците на Државниот завод за статистика. Според видот на објектот, бесправно се изградени 98 објекти...