Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » непрописно престигнување
Македонија

24 санкции за непрописно престигнување на територијата на СВР Битола

M T
Во текот на вчерашниот ден (07.09.2022) во периодот од 15.00 до 20.00 часот спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат...
Македонија

102 санкции за непрописно престигнување на територијата на цела држава

M T
Во текот на вчерашниот ден (17.11.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат на територијата на Република...