26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » непочитување на мерки
CentarМакедонија

Парична казна за гостилницата на „Боемска“ каде што беше затекнат Христијан Мицкоски за време на eпидемија

CENTAR MKD
Скопското основно јавно обвинителство поднесе предлог за изрекување казни против две физички и едно правно лице, гостилница на улицата Боемска во Скопје, поради сомнение дека...