23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » насмевка
ТЕМАМОЗАИК

ЗА БЛЕСКАВА НАСМЕВКА – Изберете храна што ја сакаат вашите заби

M T
Со текот на годините, киселината ја кородира забната глеѓ и на нејзината површина се формираат пукнатини, па забите добиваат повеќе прехранбена боја и стануваат потемни....
ТЕМАМОЗАИКЗДРАВЈЕ

СОВЕТИ ЗА БЛЕСКАВА НАСМЕВКА – Како до поздрави и поубави заби

M T
Насмевката игра голема улога во нашите животи. Освен што е првото нешто што се забележува на нечие лице, смеењето го подобрува расположението и го намалува...