19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » најштетни намирници
+МозаикЗдравјеВо тренд...

Еве ги најштетните намирници: Ако се јадат често може да создадат хаос низ телото

M T
Научниците од Универзитетот Тафтс направија табела со најштетните намирници. Тие анализирале вкупно 8.032 производи, а на самиот врв биле овие три. Инстант тестенини (нудли), чоколаден...