Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » актер
МакедонијаКултура

Почина актерот Славиша Кајевски

M T
Македонскиот народен театар соопшти дека актерот Славиша Кајевски трагично го загубил својот живот. „Со огромно жалење и неверување известуваме дека нашиот актер Славиша Кајевски трагично...
Свет

Актерот Алек Болдвин усмрти камерманка на снимање на филм со куршум од реквизит

M T
Актерот Алек Болдвин (68) со куршум од реквизит ја застрела камерманката Халина Хачинс (42) и го повреди режисерот Џоел Соуз (48) на филмски сет во...
Showbiz

Го бараа со денови: Mлад актер пронајден мртов во близина на колеџот

M T
Актерот Метју Миндлер (19) беше пронајден мртов во близина на колеџот во кој одел. Исчезнувањето на младиот актер, познат по улогата во комедијата „Нашиот брат...
Свет

Српскиот актер Бјелогрлиќ приведен поради напад врз режисер

M T
Српскиот актер и режисер Драган Бјелогрлиќ е приведен под сомнение дека утрово околу 4 часот во нишкиот хотел „Амбасадор“ го нападнал режисерот Предраг Гага Антонијевиќ...