25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мобилна мрежа
МозаикТехнологијаВо тренд...

Дали iPhone 13 навистина поддржува сателитска комуникација?

M T
Пред неколку дена, се шпекулираше дека претстојната серија iPhone 13 ќе поддржува поврзување со сателитски систем со ниска орбита (ЛЕО). Според аналитичарот Куо Минг-Чиу, кој...