11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мнт
МакедонијаКултура

Почина актерот Славиша Кајевски

M T
Македонскиот народен театар соопшти дека актерот Славиша Кајевски трагично го загубил својот живот. „Со огромно жалење и неверување известуваме дека нашиот актер Славиша Кајевски трагично...
Македонија

За да не протекува вода во главното фоаје, МНТ со 1, 2 милион денари ќе го поправа платото

M T
Македонскиот народен театар почна со санација на проодната тераса која се наоѓа на северно-источниот дел од првиот кат на објектот – Кон музејот на Холокаустот....
Култура

Македонскиот народен театар ќе учествува со две претстави на 42-то „Скопско лето“

M T
Станува збор за меѓународниот проект „Отело“ од Вилијам Шекспир, во режија на Нина Николиќ. Претставата е копродукција меѓу МНТ, БНП, Зеница ― БиХ и Перипетија...