Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » скопско лето
Култура

Скопско лето: Фото изложба „Провокативни лица“ и концерт за деца

M T
Вечерва, во рамки на „Скопско Лето“ ќе биде отворена фото изложбата „Провокативни лица”, во 20:00 часот во Изложбениот салон на Културно информативниот центар. Автор на...
Култура

Македонскиот народен театар ќе учествува со две претстави на 42-то „Скопско лето“

M T
Станува збор за меѓународниот проект „Отело“ од Вилијам Шекспир, во режија на Нина Николиќ. Претставата е копродукција меѓу МНТ, БНП, Зеница ― БиХ и Перипетија...
МакедонијаКултура

Вечерва изложба, утре концерти на програмата на „Скопско лето“

M T
Вечерва во Чифте амам на програмата на „Скопско лето“, ќе биде одржана Јубилејна изложба – 110 години од раѓањето на Димче Коцо (1910 – 2020)...