17.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » месечен надомест
МАКЕДОНИЈА

Од јануари месечен надомест за приватните специјализанти

M T
Министерството за здравство информира дека приватните специјализанти кои започнаа со специјализација од септември 2021 година, на нив месечниот надомест ќе почне да им се исплаќа...
МАКЕДОНИЈАИЗБОР

Лидија Тасевска: Дополнителни 1.100 стечајци ќе добиваат месечен надомест од над 9.200 денари, се грижиме за сите

M T
Прес-конференција на Лидија Тасевска, пратеничка на СДСМ: Парламентарното мнозинство предводено од СДСМ постојано покажува што значи вистинска грижа за граѓаните. Помош и поддршка за ранливите...