10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » маратон
МАКЕДОНИЈА

Маричиќ: Време е да заврши нашиот осумнаесет годишен маратон за старт на преговорите

M T
Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ денеска имаше свое обраќање во воведниот дел на 19-тиот состанок на Мешовитиот парламентарен комитет –...
КОРОНАВИРУСТЕМАСВЕТ

Ковид 19 се шири побрзо од минатата пролет – “Борбата против коронавирусот ќе биде маратон”

CENTAR MKD
Вирусот ковид19 се шири побрзо отколку кога првпат се појави на почетокот на годината, изјави денеска францускиот научен советник Арно Фонтанет. Тој процени дека вирусот...