Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : лозари

Македонија Бизнис

Хоџа на состанок со лозарите: Ви гарантирам грозјето нема да остане

M T
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска во просториите на министерството одржа состанок со лозарите од Неготино кои неодамна протестираа. На состанокот присуствуваа...