11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » лед осветлување
Македонија

Се менуваат старите со нови лед светилки во Скопје

M T
Градот Скопје вчеравечер почна со инсталација на лед светилки за улично осветлување на улицата Франклин Рузвелт, на потегот од улицата Васил Ѓоргов до Зоолошката градина,...