Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ќучуков
МакедонијаВо тренд...

Ќучуков: Бугарија е под силен меѓународен притисок да го повлече ветото за Македонија

M T
Поранешниот бугарски заменик-министер за надворешни работи Љубомир Ќучуков во изјава за бугарски медиум вели дека Бугарија е под многу силен меѓународен притисок да го повлече...