29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » кражби на автомобили
Македонија Во тренд...

Кривични за двајца скопјани кои краделе од возила на институции и фирми

CENTAR MKD
Скопската полиција до надлежното Основно јавно обвинителство ќе поднесе кривични пријави против 29-годишниот И.Џ. од селото Страхојадица, поради сомнение дека извршил кривично дело тешка кражба...