11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » комисија
МакедонијаБизнисТОП ВЕСТИ

Минималната плата денеска пред законодавно-правната комисија во Собранието

M T
Во Собранието денеска седница треба да одржи Законодавно-правната комисија, која ќе расправа за предлог законот за изменување и дополнување на Законот за минимална плата, по...
КоронавирусМакедонијаВо тренд...

Комисијата за заразни болести со нов состав, Петличковски е претседател

M T
Комисијата за заразни болести од денеска има нов состав, а со неа ќе раководи Александар Петличковски, на местото на Жарко Караџовски кој што останува член...
КоронавирусМакедонијаВо тренд...

Комисијата за заразни болести ќе одржи состанок за состојбата со Ковид-19

M T
Комисијата за заразни болести денеска ќе одржи состанок на кој, како што најави министерот за здравство Венко Филипче, ќе бидат слушнати предлозите и согледувањата по...
КоронавирусМакедонијаВо тренд...ТОП ВЕСТИ

Ситуацијата е под контрола, нема потреба од нови мерки

M T
Комисијата за заразни болести на денешниот состанок не препорача нови мерки за заштита од индискиот сој на коронавирусот. Како што соопштија од комисијата, во земјава...