27.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : каматна стапка

Бизнис

НБРМ: Основната каматна стапка останува на нивото од 1,25 процент

M T
На вчерашната редовна седница на Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка, беа разгледани движењата на меѓународните и домашните финансиски пазари и показателите за...