17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » калифорнија
Свет

Грабеж во Калифорнија, украден накит во вредност од 10 до 100 милиони долари

M T
Крадци во Калифорнија украле накит и скапоцени камења вреден повеќе милиони долари откако упаднале во безбедносно возило без надзор, кое застанало на паркинг додека се...
Свет

Пукање во Калифорнија, три лица загинаа

M T
Двајца полицајци и еден осомничен се убиени во престрелка во градот Ел Монте, соопштија властите во американската сојузна држава Калифорнија. Според соопштението, полицајците биле застрелани...
СветТОП ВЕСТИ

Пронајдена плантажа со марихуана вредна милијарда долари во Калифорнија

M T
За време на операцијата, која трае околу десет дена длабоко во ридовите на пустинската област во близина на Лос Анџелес, беа запленети 16 тони марихуана....