14.8 C
Скопје
4. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » кафеџии
CentarМозаикЗдравје

Добри вести за „кафеџиите“: Три шолји дневно се одлични за црниот дроб

M T
Пиењето повеќе од три шолји кафе дневно е поврзано со подобра еластичност на црниот дроб, покажаа резултатите од големото истражување неодамна објавено во стручното списание...