22.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » јутјуб
ТЕМАМОЗАИКТЕХНОЛОГИЈА

Наоружајте се со трпение: Јутјуб го менува бројот на реклами што ќе ги гледаме пред видеата

M T
Јутјуб, најпознатата платформа за споделување видео, која е во сопственост на Гугл, моментално тестира функција која нема да им се допадне на голем број корисници....
БИЗНИСМОЗАИК

„Јутјуб“ плати 6 милијарди долари на музичката индустрија

M T
„Јутјуб“ објави дека платил повеќе од 6 милијарди долари на музичката индустрија помеѓу јули 2021 година и јуни 2022 година, што претставува зголемување од 2...
КОРОНАВИРУССВЕТИЗБОР

„Јутјуб“ ќе ги блокира содржините против вакцини

M T
Компанијата „Јутјуб“ ќе ги блокира сите содржини против вакцини на својата веб-страница. Во извештајот се наведува дека „Јутјуб“ ќе забрани содржина против вакцини што не...