26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » јаво обвинтелство
Македонија

Обвинение за тетовец кој во два наврати ја истепал својата поранешна сопруга

CENTAR MKD
Скопското основното јавно обвинителство поднесе обвинение против 40-годишник од Тетово за сторено продолжено кривично дело телесна повреда. Обвинетиот со престојувалиште во Скопје, во период од...