12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » исплата на плати

Tag : исплата на плати

Centar Бизнис

Владата реши – Ќе има помош за тримесечна исплата на плати во компании кои страдаат од Ковид-19 економската криза

CENTAR MKD
На денешната 14-та седница на Владата на Република Северна Македонија утврден е Предлог на Закон за финансиска поддршка на работодавачите погодени од здравствено економската криза...