Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Tag

Групер

Од локален агент на промени до глобален лидер – Ангеловска промовирана за „жена…

25 септември 2019, Њујорк - Министерката за финансии Нина Ангеловска, во рамки на 74-то Генерално собрание на Обединетите нации (ОН), синоќа во Њујорк беше промовирана како една од првите „жени амбасадори на дигитална трговија“ во светот.…