Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : гранати

Македонија

Пронајдени гранати на „Тумбе Кафе“ во Битола

M T
На 13.10.2021 во СВР Битола било пријавено дека на трибина на Градскиот стадион „Тумбе Кафе“ во Битола биле пронајдени артилериски гранати. Гранатите биле безбедно подигнати...