Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Пронајдени гранати на „Тумбе Кафе“ во Битола

На 13.10.2021 во СВР Битола било пријавено дека на трибина на Градскиот стадион „Тумбе Кафе“ во Битола биле пронајдени артилериски гранати.

Гранатите биле безбедно подигнати од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување и било констатирано дека станува збор за две артилериски гранати со калибар 75 мм и една артилериска граната со калибар 105 мм од Првата светска војна.

Можеби ќе ве интересира

Кондовски: Заокружи 12 за победа на Битола уште во првиот изборен круг !

M T

Кондовски: Обезбедуваме урбан и рурален развој за секоја микро средина во Општина Битола!

M T

СДСМ победува во Битола, открива анкетата на агенцијата Стратум Р&Д напрачана од “Макфакс.

M T