11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » евтина тарифа
МакедонијаБизнисТОП ВЕСТИ

Коле Чаракчиев: Со дневната евтина тарифа на струјата, 64 милиони евра назад кај граѓаните за четири години

M T
Прес-конференција на Коле Чаракчиев, член на Комисија за енергетика на СДСМ и пратеник: Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев, силно се посветени на...