Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » евакуирани
Македонија

Евакуирани повеќето Македонци од Авганистан, во базата на НАТО се останати уште 14 државјани

M T
Министерот за надворешни работи Бујар Османи на денешната прес конференција информираше дека утрово околу 4.30 часот, првите македонски граѓани кои биле на аеродромот во Кабул,...