Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » денови на жалост
Македонија

Денови на жалост ќе има и во Македонија и во Бугарија

M T
Во подготовка е решение за прогласување денови на жалост на територијата на Македонија, но и во Бугарија, најави премиерот Зоран Заев на заедничката прес-конференција со...