16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Денот на Армијата
МАКЕДОНИЈАИЗБОРТОП ВЕСТИ

Честитка на генералниот секретар Николовски за Денот на Армијата: Вие сте столбот на нашата одбрана, почитувана Армија која е дел од НАТО сојузот

M T
Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски, по повод 18-ти август – Денот на Армијата во свое лично име и во името на СДСМ, упати честитка...
МАКЕДОНИЈА

Денеска почесна артилериска стрелба по повод Денот на Армијата

M T
Министерството за одбрана информира дека денеска, по повод 18-ти Август – Денот на Армијата на Република Северна Македонија, во касарната ,„Илинден“ во Скопје со почеток...