21.8 C
Скопје
27. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » денеска
МАКЕДОНИЈА

Денеска ќе пристигнат посмртните останки на 45 граѓани кои загинаа во Бугарија

M T
Денеска се очекува со два воено-транспортни авиони да пристигнат посмртните останки на 45 граѓани кои загинаа во трагичната автобуска несреќа во Бугарија. Како што информираат...
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност

M T
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Утринската...