19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » братска прегратка
Македонија

Рама: Братската прегратка за целата тетовска заедница и сите луѓе од Македонија

M T
Од регионот пристигнуваат изрази на сочувство по трагичниот настан во тетовската болница, каде животот го изгубија 14 луѓе. Премиерот на Албанија, Еди Рама на својот...