26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » бензини
БизнисСветТОП ВЕСТИ

Бензините во Словенија со цена од 1,775 – дизелот 1,848 евра за литар

M T
По долг период на замрзнати цени, поскапуваат горивата во Словенија, јавуваат тамошните медиуми. На бензинските пумпи бензинот од 95 октани ќе се продава по цена...