17.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » бензи
БИЗНИС

ЕП: Од 2035 година нема да се произведуваат нови возила на бензин и дизел во Европа

M T
Законот, кој предвидува дека во Европа од 2035 година ќе може да се продаваат само автомобили со нула емисија, Европскиот парламент го усвои со мнозинство...